Co je nového v Zabbixu 6.0 LTS

29 března, 2022

Tomáš Heřmánek

Nový Zabbix 6.0, na který jsme všichni dlouho čekali, přichází s mnoha vylepšeními – nás nejvíce zaujaly následující nové funkcionality a vylepšení. Možnost provozovat Zabbix nativně v HA. Došlo ke kompletnímu přepracování Services, přes která nyní můžete efektivněji měřit SLA a toto nové tlačítko najdete v hlavním menu. Ze Services si můžete zasílat notifikace a přibyl nový widget, který využijete v PDF reportu. Další dva nové widgety do Dashboardu – jeden se jmenuje Geomap a jak už název napovídá, slouží k vizualizaci zařízení na interaktivní mapě. Je možné použít různé mapové podklady, např. mapy.cz. Druhým widgetem je Item value, zde se jedná o jednoduchou vizualizaci hodnoty jednotlivých itemů. Nezapomene zmínit ani nové šablony, minimální požadavky na uživatelská hesla a aktualizaci struktury databáze, která má zajistit lepší výkon a menší objem dat. Novinek je ale mnohem víc a probereme je v tomto webináři.

Další

Doporučené webináře

Zabbix TAGy

Zabbix TAGy

Tagy v Zabbixu lze použít k poskytnutí další vrstvy informací o vašich problémech. Naučte se používat tagy ke korelaci vašich problémů, zlepšit logiku upozornění, definovat flexibilnější oprávnění v Zabbixu a monoho dalšího!

číst více
Poznejte Zabbix Agent 2

Poznejte Zabbix Agent 2

Stále populárnější Zabbix Agent 2 prošel od svého prvního vydání spoustou úprav a vylepšení. V tomto webináři budeme diskutovat nad hlavními rozdíly mezi starým a novým agentem. Krom všech benefitů, novinek a praktických ukázek vám prozradíme i možné...

číst více

Napište nám komentář

0 komentáøù

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.