Školení a certifikace

Skvělé IT systémy potřebují skvělé lidi, kteří o ně pečují. Zkušenosti s implementací komplexních řešení Zabbix, DevOps, PostgreSQL, Ansible u nejnáročnějších klientů rádi předáváme dál. Díky tomu dokážeme připravit školení na míru pro Vás a Váš tým.

initMAX filozofie
Ikona

Certifikovaná ZABBIX školení

Jako jediní ve střední Evropě vlastníme osvědčení Zabbix Certified Trainer, a garantujeme tak nejvyšší možnou profesionální úroveň kurzů. Kurzy probíhají v malých skupinách do 10 účastníků, kteří po složení oficiální zkoušky obdrží certifikaci.
Ikona

PostgreSQL školení

Školení pokročilé správy a nastavení databází PostgreSQL a komponent. Vyškolíme Vás pro snadnou škálovatelnost a provoz databází v režimu vysoké dostupnosti. Naučit vás můžeme implementaci nástrojů pro flexibilní obnovu a zálohování. Součástí je i efektivní performance tuning, a troubleshooting databází.
Ikona

LOG management, Wazuh

Kurzy kde předáváme znalosti v oblasti centrální správy logů s pomocí ELK Stack, a to od představení výhod takového řešení, přes výběr návrhu vhodného pro vaši infrastrukturu, až po finální implementaci a konfiguraci. Podělíme se o praktické zkušenosti s implementací Wazuh – pokročilého OpenSource SIEM řešení.

Lektoři

Tým expertů, kteří jsou nejen lektoři, ale především kolegové s bohatými zkušenostmi s implementací Zabbix, PostgreSQL, SIEM a dalších řešení. Kombinace praxe a každodenního sledování novinek je základem pro know-how, které rádi předáme právě Vám.

Tomáš Heřmánek

Tomáš Heřmánek

CEO & certifikovaný trenér Zabbix
Tomáš se řadí mezi největší fanoušky OpenSource, kam patří i Zabbix. Specializuje se na aplikační servery, automatizaci a samozřejmě monitoring. Konkrétně za posledních deset let měl to štěstí podílet se na realizaci několika rozsáhlých projektů, které měly nesmírně pozitivní ohlasy. Tomáš získal nejvyšší stupeň certifikace od Red Hat (Certified Red Hat Architect) v roce 2016.
Jakub Zemanek

Jakub Zemanek

Technický konzultant a DBA
Jakuba ze světa OpenSource nejvíce baví zejména pokročilá konfigurace PostgreSQL a troubleshooting databází, dále pak automatizace pomocí nástroje Ansible a v neposlední řadě ELK stack (LOG Management) a bezpečnostní produkt Wazuh (SIEM). Jak o sobě Kuba rád říká: „Raději to dělám nejlíp, než nějak.“. I proto se neustále vzdělává a posouvá své hranice.
Miroslav Chládek

Miroslav Chládek

Technický konzultant
Mirek je OpenSource nadšenec s vášní pro monitoring, speciálně pak pro platformu Zabbix. Věnuje se také OpenSource kyber bezpečnostní platformě Wazuh (SIEM) a zpracování, analýze a vizualizaci logů pomocí nástrojů jako jsou OpenSearch, Elastic (ELK), Fluentd nebo Grafana. Rád Vám v těchto oblastech poradí, pomůže nebo, společně s Vámi, najde řešení.    
Alois Zadražil

Alois Zadražil

Technický konzultant a lektor
Alois se již dlouhá léta věnuje monitoringu na OpenSource platformě Zabbix, kterou si velice oblíbil už ve verzi 1.6. Za tu dobu nabral velké množství zkušeností a své znalosti rád předává ostatním. Často se s ním potkáváte alespoň virtuálně na našich pravidelných webinářích. Lojza se také věnuje technologiím Microsoft, a to zejména adresářovým a autentizačním službám.